Program Fit

Jeśli uprawiasz dużo sportu i Twoje ciało ma większe zapotrzebowanie energetyczne wybierz ten catering dietetyczny FIT.

Program Fit zawiera 2200-2500 kcal i wzorowany jest na Metodzie Równowagi Metabolicznej. Jest on przeznaczony dla osób aktywnych i bardzo aktywnych fizycznie, pragnących zbudować swoją tkankę mięśniową. Jest to również dieta pudełkowa stosowana przez osoby o większych gabarytach ciała i wysokim zapotrzebowaniu na kaloryczność posiłków. 5 urozmaiconych i wyśmienitych starannie przygotowanych posiłki każdego dnia. Codziennie, w każdym z głównych posiłków serwujemy dużą ilość komponentu białkowego, co gwarantuje zamianę tkanki tłuszczowej na mięśniową, nawet przy umiarkowanej aktywności fizycznej i bez przyjmowania odżywek białkowych. Przy czym należy zaznaczyć, że ilość białka w naszym programie nie przekracza norm Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ponadto, główne posiłki w około połowie swojej objętości składają się z warzyw lub/i owoców, co znacząco zwiększa objętość posiłków i daje przyjemne uczucie bycia najedzonym, co jest ważne w przypadku osób ćwiczących, które często odczuwają wzmożony apetyt.

W tym programie odkryjesz bogactwo warzyw i owoców, zaskakujące połączenia, niecodzienne rozwiązania, koktajl z mango z jogurtem, muffiny jajeczne z cukinią i oliwkami, pomidory faszerowane fetą, frittaty z groszkiem i papryką, szaszłyki owocowe, jabłeczniki bez ciasta i wiele, wiele innych. Dodatkowym przyjemnym aspektem Metody Równowagi Metabolicznej jest równowaga pomiędzy zdrowiem i przyjemnością. Kilka razy w tygodniu w programie Fit, podobnie jak w Optimum otrzymasz zdrowe łakocie, czyli zdrowsze wersje tradycyjnych ciast, ciasteczek i innych łakoci. Przy czym łakocie te obfitują w białko, ponieważ na przykład zamiast mąki stosujemy zmieloną ciecierzycę i nasze wypieki często są bazie roślin strączkowych.

Metoda Równowagi Metabolicznej oraz catering dietetyczny FIT są zgodne z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i zapewniają pokrycie zapotrzebowania organizmu na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dodatkowo zapewniając przyjemne uczucie nasycenia i naturalny wzrost masy mięśniowej podczas procesu zmiany składu ciała Odpowiedni dobór makro i mikroskładników zapewnia małą ilość cholesterolu, sodu pochodzącego z soli kuchennej, cukrów redukujących oraz niski poziom nasyconych, a wysoki wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i wysoką zawartość błonnika pokarmowego. Zadbaliśmy też o prawidłowe rozłożenie całodziennej porcji kalorii i błonnika oraz objętości potraw energii na poszczególne posiłki, które są opisane na opakowaniach, wraz z podaniem sugerowanej optymalnej godziny konsumpcji. W przypadku szczególnie intensywnych treningów zalecamy indywidualne dopasowanie godzin konsumpcji do treningów.

Przykładowe menu

Śniadanie Pasta ze świeżo gotowanej ciecierzycy z łagodnym aywarem z dodatkiem świeżych pomidorów i chrupiącej sałaty oraz razowy chleb na prawdziwym zakwasie

2-gie śniadanie Koktajl z naturalnej, wytrawnej maślanki z prawdziwymi truskawkami posypany otrębami owsianymi

Obiad Pierś kurczaka zagrodowego po meksykańsku, lekko pikantna, z dwoma odmianami fasoli i kukurydzą oraz z ryżem paraboiled z aromatyczną kurkumą i kiełkami słonecznika

Przekąska Czekolada z prawdziwego kakao z nasionami i owocami goji

Kolacja Carpaccio z buraka z fetą i pestkami dyni

Galeria:

Program Fit SpokoBOX zawiera duże ilości:
 

 • warzyw i owoców
 • nasion, w tym nasion roślin strączkowych
 • produktów zbożowych nieprzetworzonych, pełnoziarnistych
 • naturalnych przypraw

 

Program Fit SpokoBOX zawiera umiarkowane ilości:
 

 • ryb, przede wszystkim morskich
 • drobiu, głównie z wolnego chowu
 • jaj z wolnego wybiegu
 • nabiału chudego lub półtłustego
 • kasz, głównie gruboziarnistych
 • pieczywa, głównie żytniego na zakwasie
 • orzechów i owoców suszonych

 

Program Fit SpokoBOX zawiera małe ilości:
 

 • czerwonego mięsa,
 • oleju rzepakowego i oliwy z oliwek,
 • bardzo małe ilości soli morskiej
 • zdrowych wersji słodkich przekąsek