COLD PRESS:

– Co odróżnia soki Cold Press od innych?

Metoda stosowana przy produkcji soków SpokoSOK, jest innowacyjną metodą tłoczenia soku na zimno.  Proces ten pozwala zachować wszelkie drogocenne właściwości soków, takie jak: witaminy, smak, kolor. Maszyna cold press,  nie nagrzewa się, co gwarantuje otrzymanie soku najwyższej świeżości.

– Co zrobić jeśli smak soku różni się od tego w poprzedniej kuracji, bądź na dnie butelki pozostaje osad?

Smak soku może różnić się nieznacznie w zależności od pory roku i temperatury, w której dojrzewały owoce. Osad jest jak najbardziej bezpieczny, świadczy bowiem o naturalności soku. Nie we wszystkich sokach pojawi się osad, ponieważ każdy skład naszych SpokoSOKÓW jest inny.  Jeśli zauważymy osad, wystarczy kilkukrotnie mocno potrząsnąć butelką, tak aby zawartość się wymieszała, a smak był pełen.

– Jak długo soki zachowują świeżość?

Zależy nam, aby każdy nasz Klient otrzymywał jak najświeższe soki, dlatego dostawy odbywają się codziennie, a jedynie w sobotę na 2 dni.  W celu zachowania świeżości soku proponujemy naszym klientom, aby czas 48 h od daty produkcji był maksymalnym terminem przydatności do spożycia.

 Zalecamy również przechowywanie soków w lodówce, bądź w termoboxie, w którym soki są dostarczane. Wkład chłodzący umieszczony w pudełku, utrzymuje niską temperaturę do 24 godzin.

DETOKS SOKOWY:

Dlaczego diety sokowe stały się teraz takie popularne?

Trend zdrowego stylu życia rozpoczął się od dobrze już znanej diety pudełkowej. SpokoBOX to pięć odpowiednio zbilansowanych posiłków z dostawą pod same drzwi domu. Nie tylko oszczędza nasz czas, ale przede wszystkim dba o nasze zdrowe i odpowiednio w racjonalny sposób, pomaga zrzucić nadprogramowe kilogramy. Pomysł na dietę sokową pojawił się kilka miesięcy temu. Szukaliśmy sposobu na zdrowy detoks, pełen smaku, witamin i popularnych superfoods.

Czy to na pewno jest zdrowe?

Jest to dieta restrykcyjna, która posiada swoje ograniczenia, ale jeśli ich przestrzegamy, dieta będzie nam służyła. Dieta oparta na sokach, nie powinna być stosowana dłużej niż 14 dni. Osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z detoksem, polecamy kuracje 3 dniowe. Wówczas, organizm może zaadoptować się do obniżonego bilansu kalorycznego, a my możemy stopniowo taką kurację wydłużać.

Czy dieta sokowa jest dla każdego?

Dieta ta posiada pewne obostrzenia, których przestrzegamy w SpokoSOK. Z diety tego typu nie powinni korzystać diabetycy, kobiety w ciąży oraz mamy karmiące. Również osoby z niewydolnością nerek lub wątroby nie powinny podejmować diety opartej na sokach.

Czy to dobry pomysł na zrzucenie kilogramów na przykład przed ślubem?

Jak najbardziej! Detoks sokowy pomoże nie tylko zrzucić kilka kilogramów przed samą ceremonia, ale również doda energii, która na pewno przyda się każdej pannie młodej. Dodatkowo nasz sok SpokoSKIN  z formułą beauty, dzięki zawartości kolagenu nawilży skórę, ujędrni ją i doda blasku. Sprawdzi się więc idealnie podczas wielkich uroczystości 🙂

Czy na takiej diecie ma się w ogóle siłę na cokolwiek?

Dieta sokowa jest dietą oczyszczająca. Jak przy każdej restrykcyjnej diecie, w początkowej fazie możemy odczuwać zmęczenie, jednak po dwóch dniach detoksu odczujemy dodatkowy zastrzyk energii. Nabierzemy sił witalnych, poczujemy się lekko i świeżo. To dzięki oczyszczaniu komórkowemu nasz organizm zdrowieje!

Na jakiej zasadzie działa taki detox?

Nasi Klienci otrzymują każdego dnia pakiet 6ciu butelek, 500 ml każda.

Menu soków, ułożone jest w taki sposób, aby każdy sok spełniał jak najlepiej swoją funkcję dla naszego organizmu. Np. SpokoFOCUS, który zawiera w składzie yerba-matte i imbir pomoże w koncentracji tuż przed ważnym spotkaniem, SpokoIZOTONIK oparty na  wodzie kokosowej idealnie nawilży organizm po intensywnym treningu, a SpokoRELAX dzięki zawartości melisy i rumianku pomoże nam  wyciszyć się pod koniec dnia.

– Czy mogę samodzielnie wybrać soki?

Jak najbardziej. Specjalnie stworzona opcja samodzielnej kompozycji, pozwala na wybór ulubionych smaków. Wówczas produkcja opiera się na sokach, wskazanych przez klienta.

– Co należy jeść i pić podczas diety sokowej?

Podczas detoksu SpokoSOK, zalecamy całkowitą rezygnację z posiłków stałych, alkoholu oraz kawy. Dopuszczalne jest natomiast picie wody mineralnej oraz herbat ziołowych.

– Jaka długość kuracji jest najskuteczniejsza?

Długość kuracji zależy od tego do czego przyzwyczajony jest nasz organizm. Dla osób rozpoczynających przygodę z dieta sokową, skuteczne będą już 3 dni detoksu. Dla innej osoby, która w przeszłości korzystała już z detoksu, adekwatne będzie np. 5 dni bądź cały tydzień. To zależy od przyzwyczajeń oraz psychicznych predyspozycji.

– Jak długo można być na takiej diecie?

Maksymalna długość zalecanej kuracji to 14 dni. Warto jednak zacząć od kuracji 3 dniowych i 5 dniowych, stopniowo wydłużając cały proces. Kuracje warto powtarzać w okresie przesileń wiosenno- zimowych, oraz np.: po okresach świątecznych, gdy nasze organizmy są obciążone po świątecznym łakomstwie.

– Czy podczas diety sokowej można schudnąć?

Diecie opartej na sokach  towarzyszy spadek wagi. Podczas 3 dniowej kuracji jest to zwykle 1-2 kilogramy. Aby utrzymać spadek wagi, należy zmienić nawyki żywieniowe.

-Co jeśli mam alergię np. na sezam?

 W takiej sytuacji zachęcamy do skorzystania z pakietu indywidualnego. Należy wówczas zwrócić uwagę na skład każdego smaku  przed zamówieniem.

– Dlaczego soki są ponumerowane?

Menu  ułożone jest tak, aby każdego dnia dostawy soków były nie tylko różnorodne, ale również funkcjonalne. Numeracja soków pomaga w zaplanowaniu „posiłków” w ciągu dnia tak, aby dany sok wspomagał organizm na każdym etapie dnia.

-Co ile godzin mam pić soki?, czy mam wypijać całą butelkę na raz?

 Zalecamy spożywanie SpokoSOK co 2-3h w zależności od ilości czasu,  w jakim funkcjonujemy w ciągu dnia. Pierwszą porcję soku zalecamy wypić  nie później niż 2h po przebudzeniu ostatnią natomiast optymalnie ok 2 h przed zaśnięciem.  Wypijamy całą butelka na raz.

– Czy detoks sokowy może być potraktowany jako wstęp do innej diety?

Oczywiście! Zachęcamy do tego aby po krótki detoksie zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe.  Nasza dieta pudełkowa  #SpokoBOX to idealna alternatywa pysznej i zbilansowanej diety. Codzienna dostawa pięciu pudełek dziennie zapewni zdrowe posiłki na cały dzień a zakupy, kolejki w marketach czy konieczność zmywania po ciężkim dniu przestaną nam doskwierać.

Kilogramy za to lecą w dół!

Zamówienia i dostawy:

– Jak szybko można  otrzymać  pierwszą dostawę?

Zamówienia przyjęte przed godziną 10 rano, zostaną dostarczone w kolejnym dniu roboczym. Natomiast zamówienia przyjęte po godzinie 10, zostaną dostarczone  na drugi dzień od złożenia zamówienia.

– Czy można zamówić dietę z dostawą?

Oczywiście!  Dostawy odbywają się codziennie między godziną 04.00 a 10.00 rano.  Podczas składania zamówienia klient określa przedział godzinowy dostawy. Wyjątkiem są miejscowości podwarszawskie. Tam kurier pojawia się około godziny 05 rano.

– Czy można rozpocząć dietę w poniedziałek?

Jak najbardziej. Dostawy SpokoSOK odbywają się od poniedziałku do soboty.  W przypadku zamówień weekendowych, w sobotę kurier dostarcza 2 pakiety SpokoSOK.

– Czy dostawa może być w niedzielę?

Dostawy weekendowe odbywają się w sobotę. Wówczas kurier dostarcza pakiety na dwa dni (na sobotę i na niedzielę).

– Czy mogę zamówić  kilka pakietów na raz?

Tak. Bez problemu przygotujemy kilka pakietów dla kilku osób.  Wspólna dostawa dla minimum 2 osób pod jeden adres obniża dzienny koszt kuracji SpokoSOK. Warto więc zamówić detoks wraz z przyjaciółkami lub rodziną!

DETOX SOKOWY

Zapisz się na newsletter i odbierz kod rabatowy

CHCESZ KOD RABATOWY NA SOKI?