Young woman is drinking tasty smoothie in glass jar with drinking straw.Cold press to metoda wyciskania soku, która przyszła do nas z USA i jest jedyną metodą gwarantującą prawdziwy, świeży i PEŁNOWARTOŚCIOWY sok.

Cold press a sokowirówka

Podczas wyciskania soku w sokowirówce, owoce i warzywa nie są de facto wyciskane, a ŚCIERANE. Ostrze wirówki obraca się z bardzo dużą prędkością, rzędu 10000-40000 obrotów na minutę. Powoduje to bardzo silne nagrzewanie ostrza, a do soku dostaje się duża ilość powietrza. Właśnie ta kombinacja: podwyższona temperatura i wysokie napowietrzenie, oznacza, że sok z wirówki należy wypijać praktycznie natychmiast, aby zminimalizować zjawisko utleniania soku. Jednak nawet natychmiastowa konsumpcja nie zapobiegnie utracie wielu witamin, zniszczonych wysoka temperaturą. Jeżeli jednym z naszych powodów dla picia zdrowych soków jest dostarczenie sobie dużej ilości przeciwutleniaczy, to picie utlenionego soku mija się z celem. Rozwiązaniem jest sok nie starty w wysokiej temperaturze, a wyciśnięty w wyniku zmiażdżenia owocu czy warzywa w niskiej temperaturze.

4ogh6x_5knk75kef__prasa do wyciskania_ W metodzie cold press stosuje się wyciskarki wolnoobrotowe (obroty rzędu kilkudziesięciu obrotów na minutę) lub prasy. Taka metoda nie powoduje w ogóle nagrzewania soku, nie dostaje się też do niego powietrze. Kontakt soku z powietrzem jest wyłącznie powierzchniowy, a więc minimalny. Taki sok zachowuje dłużej świeżość, ładny i naturalny kolor owoców i warzyw (sok utleniony robi się szary, brunatny) oraz praktycznie całe bogactwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.

Soki SpokoSOK zapewniają:

  • naturalną konsystencję i wyrazisty kolor
  • sok wyciśnięty całkowicie do ostatniej kropelki
  • zachowane wszelkie witaminy, minerały i przeciwutleniacze
  • naturalny słodki smak (zero dodatku cukru czy jakichkolwiek słodzików)
  • funkcjonalną kompozycję (na skórę z olejkami – SKIN, mająca działanie krwiotwórcze z burakiem – CARDIO, i inne)

DETOX SOKOWY

Zapisz się na newsletter i odbierz kod rabatowy

CHCESZ KOD RABATOWY NA SOKI?