Opcja Wege

Opcja wegetariańska dostępna jest we wszystkich Programach. W wersji wegetariańskiej macie Państwo możliwość wyboru wersji w pełni wegetariańskiej bez ryb (również bez owoców morza) lub z włączeniem ryb. Ściślej, jest to opcja lakto-owo-wegetariańska, czyli zawierająca jajka i nabiał. Częstym problemem osób stosujących dietę wegetariańską jest niedobór białka wynikający z braku mięsa w diecie. W naszym programie WEGE ilość białka jest zgodna z zaleceniami, a to dzięki obfitości roślin strączkowych, z których nasz szef kuchni wyczarowuje prawdziwe cuda. Przykładem niech jest smalec wegański wykonany z białej fasoli, całkowicie bezmięsny, a przez wiele osób oceniany jako pyszny, lekki i do złudzenia smakujący jak smalec. Co ciekawe, smakuje on nawet osobom, które prawdziwego smalcu nie lubią 🙂 Ponadto serwujemy kotlety, pasty, pasztety i zapiekanki z roślin strączkowych i z tofu. Dodatkowo często w naszych pudełkach pojawiają się kasze bardziej wartościowe od innych popularnych w Polsce kasz, takie jak amarantus czy komosa ryżowa. Są one bardzo bogate w białko i oczywiście idealne w programie wegetariańskim. To wszystko powoduje, że mimo braku mięsa w tym programie, jesteście Państwo przyjemnie nasyceni.
Dzięki pieczołowitemu zwróceniu uwagi na zawartość białka w wariancie wegetariańskim, całodzienne posiłki w tym programie są również przygotowywane w oparciu o Metodę Równowagi Metabolicznej, są zgodne z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i zapewniają pokrycie zapotrzebowania organizmu na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dodatkowo zapewniając przyjemne uczucie nasycenia oraz brak poczucia bycia na diecie podczas procesu redukcji masy ciała.

Soja również pojawia się w naszym menu, jednak zdając sobie sprawę z kontrowersji związanych z fitoestrogenami zawartymi w soi, jej ilość jest ograniczona i danie z soi pojawia się najczęściej raz na 1-2 tygodnie. Nie dotyczy to tofu, które będąc produktem sojowym po fermentacji, fitoestrogenów nie zawiera, zatem serwujemy je nieco częściej.

Podobnie jak w pozostałych programach, odpowiedni dobór makro i mikroskładników zapewnia małą ilość cholesterolu, sodu pochodzącego z soli kuchennej, cukrów redukujących oraz niski poziom nasyconych, a wysoki wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i wysoką zawartość błonnika pokarmowego. Zadbaliśmy też o prawidłowe rozłożenie całodziennej porcji kalorii i błonnika oraz objętości potraw energii na poszczególne posiłki, które są opisane na opakowaniach, wraz z podaniem sugerowanej optymalnej godziny konsumpcji.

Metoda Równowagi Metabolicznej została wyróżniona w Szkole Głównej Psychologii Społecznej w Warszawie, głównie dzięki zrównoważeniu podejścia prozdrowotnego i potrzeby przyjemności z jedzenia na co dzień, co gwarantuje, że będziecie Państwo stosowali  ten program prze długi czas z ogromną satysfakcją i z zaskakującymi efektami.

Przykładowe menu

Śniadanie Frittata z jajek, cukinii, papryki i zielonego groszku na liściach sałaty frisee z kiełkami brokułu oraz chleb pytlowy

2-gie śniadanie Kubek pomidorowy z soku pomidorowego z cząstkami pomidora i ziołami prowansalskimi z prażonym słonecznikiem

Obiad Kotlet ze świeżo mielonej gotowanej soi z sezamem, pieczone bataty, sałata masłowa z sosem jogurtowym

Przekąska Szaszłyki z pomidorków koktajlowych z mozarellą

Kolacja Tarta na cieście z razowej mąki orkiszowej z jarmużem i pomidorkami zapiekana z fetą

 

Galeria:

Wersja wegetariańska SpokoBOX zawiera duże ilości:
 • warzyw i owoców
 • nasion, w tym nasion roślin strączkowych
 • produktów zbożowych nieprzetworzonych, pełnoziarnistych
 • orzechów i owoców suszonych
 • naturalnych przypraw
Program Optimum SpokoBOX zawiera umiarkowane ilości:
 • ryb, przede wszystkim morskich (w przypadku wyboru wariantu z rybami)
 • jaj z wolnego wybiegu
 • nabiału chudego lub półtłustego
 • kasz, głównie gruboziarnistych
 • pieczywa, głównie żytniego na zakwasie
Program Optimum SpokoBOX zawiera małe ilości:
 • oleju rzepakowego i oliwy z oliwek,
 • bardzo małe ilości soli morskiej
 • zdrowych wersji słodkich przekąsek

Cennik:

Opcja Wege jest dostępna w każdym programie (Optimum, Optimum Plus, Fit oraz Zero Kcal). Cena wersji Wege jest taka sama jak standardowej wersji. Aby sprawdzić ceny program wejdź w jego zakładkę, bądź dział Cennik